Sara Koenig, Editor
Established 1994


FIRST ROUND MATCHES TO WATCH

Compiled by Super 32 Editor Dave Barker

1A/2A
103 Logan Nixon (Jr, Starmount) 41-10 vs Dominque Whitfield (So, SW Onslow) 28-5
112 Dustin Champion (So, Orange) 48-14 vs Johnny Lefevers (Sr, Hibriten, SQ) 45-6
119 Michael Melin (So, Croatan, SQ) 40-11 vs Tee Lee (Sr, Bunker Hill, SQ) 44-3
125 Keith Hulin (Sr, South Davidson, SQ-SQ) 38-4 vs Grayson Cohn (Sr, Wilkes Central) 44-5
130 Mamour Camara (Jr, Louisburg) 42-2 vs Daniel Murray (Sr, Alleghany) 48-11
135 CC Wright (So, Croatan, SQ) 37-9 vs Alex Kubacki (Sr, Orange) 46-11
140 Remmington Jarrett (Jr, Orange, 5) 12-12 vs Matt Owensby (Jr, Newton-Conover) 44-11
145 Shawn Swing (Jr, West Davidson, 5) 32-7 vs Trent Mauney (Sr, Bandys) 41-12
152 Josh Shell (Sr, West Wilkes, SQ) 27-7 vs Wyatt Edsel (Sr, Wilkes Central) 46-2
160 Tyler Heck (Jr, West Stokes) 37-11 vs Ethan Carter (Jr, Newton-Conover, SQ) 49-9
171 Joe Bomar (Sr, Mitchell, SQ) 48-7 vs Shawn Mulligan (Sr, Newton-Conover) 47-13
189 James Chilton (Jr, Eastern Guilford) 25-6 vs Corey Smith (Sr, Tarboro, SQ) 26-4
215 Bobby Hysong (Sr, West Henderson, 5) 40-4 vs Andrew Reinhardt (Sr, Newton-Conover, SQ-4) 47-2
285 Brock Durfee (Jr, Bandys) 46-11 vs Hunter Barber (Sr, Tarboro) 25-2

3A
103 Nick Garneau (So, SW Guilford) 35-7 vs Nick Rodriguez (Fr, Lake Norman) 32-6
112 Patrick Nelms (Jr, Piedmont, 3) 42-3 vs Curtis Geyer (Jr, North Buncombe, 6) 36-9
119 Christian Holleman (Fr, Havelock) 50-15 vs Damien Samuelson (Sr, Randleman) 37-6
125 Chris Tesar (Sr, Eastern Wayne, 4-2-4) 48-0 vs Erik Fowlie (Sr, Concord, SQ-6) 41-4
130 Adam Justice (Sr, Jacksonville, 6-SQ) 33-3 vs Luis Ramos (Jr, Parkland, 5-3) 62-
135 Giovanni Resto (Sr, Jacksonville, SQ) 19-4 vs Nick Vetell (So, Trinity) 46-13
140 Jeff Ross (Sr, Currituck) 19-3 vs Jason Stephens (Sr, SW Randolph, SQ) 49-10
145 LB Craven (Sr, SW Randolph) 52-8 vs Jasmine Cooper (Sr, Nash Central) 28-3
152 Coleton Boone (Jr, East Rowan) 34-6 vs Jordan Stewart (Jr, Western Harnett, SQ-DNQ) 40-6
160 Logan Self (Jr, St. Stephens) 43-11 vs Roman Rodriguez (So, Gray's Creek) 40-8
171 Guillermo Magallon (Jr, Dudley, SQ) 33-7 vs Hunter Scott (Jr, Erwin, SQ) 29-3
189 Greg Stanfield (Sr, Morehead, SQ) 43-9 vs Prath Bruton (Jr, Mooresville) 44-9
215 Jacob McNeill (Sr, Lake Norman, SQ) 41-9 vs Kaleb Rierson (So, Union Pines) 46-9
285 Meko James (Sr, Parkland) 38-7 vs Josh Robinson (Sr, Southern Wayne, 4-SQ) 20-4


4A
103 Ben Creed (Fr, Cary) 47-6 vs Michael Waters (Fr, Davie Co) 44-5
112 Brannigan Coleman (Sr, Lumberton, SQ) 41-10 vs Cameron Idol (Sr, Mt. Tabor, SQ) 31-6
119 DJ Miller (Sr, NW Guilford, SQ) 41-4 vs Ian Coggin (Sr, Chapel Hill, 2-3-2) 41-7
125 Alex Stanley (Jr, Butler) 35-6 vs Mikail Mannan (Sr, Green Hope) 43-6
130 Marcelus Perry (Sr, Knightdale, SQ) 52-8 vs Sam Mills (Sr, West Forsyth) 39-9
135 Pedram Rahmatabadi (Sr, Green Hope, SQ) 55-10 vs Zach Vernon (So, Davie Co) 38-12
140 Jason West (Jr, South View, SQ) 39-7 vs Brett Farina (Sr, Green Hope) 53-10
145 Ethan Creek (Jr, Jack Britt, 4-2) 51-8 vs Dustin Potter (Sr, South Caldwell, SQ-SQ-4) 41-4
152 Gray Gerald (Jr, Wakefield, SQ-DNQ) 29-1 vs James Hicks (Jr, Berry) 37-4
160 Chad McElreath (Sr, Sanderson) 47-4 vs Jesse Nelson (Sr, South Caldwell, SQ) 45-6
171 Jonathan Hupp (So, Davie Co) 33-12 vs Andy Takla (Jr, Northern Durham) 40-10
189 HL Temoney (Sr, Ashley) 43-4 vs Ricky Smith (Jr, NW Guilford) 47-5
215 James Dela Riva (Sr, Alexander Central, SQ) 45-3 vs Tim Bumpers (Sr, Millbrook, SQ) 38-7
285 Cody Edge (Sr, East Gaston) 24-7 vs Andrew Parsons (Sr, Richmond Co) 25-5